Czy klinika ginekologiczna przeprowadzająca zabieg aborcji i usuwania ciąży oferuje transport dla pacjentek?

Przerwanie ciąży jest zabiegiem generującym zawsze dużą dawkę stresu. Jest tak niezależnie od tego, czy regulacje prawne w kraju, z którego pochodzi pacjentka sprzyjają przerywaniu ciąży, tak jak to jest np. w Czechach czy na Słowacji. Czy komplikują proces zabiegu usuwania ciąży jak to ma miejsce w Polsce. W drugim przypadku sytuacja po prostu komplikuje się o dodatkowe problemy do rozwiązania. Jednym z takich problemów jest problem dotarcia na miejsce. Tzn. problem zamykający się w następujących pojęciach:
-dojazd
-transpor
-przejazd
-powrót
Każdy z tych elementów dotarcia do miejsca, w którym przeprowadzony zostanie zabieg usuwania ciąży może rozwiązać za potencjalną pacjentkę klinika aborcyjna.

Oczywiście kobiety często starają się samodzielnie organizować sobie transport. Np. w celu ograniczenia wydatków związanych z pobytem w klinice aborcyjnej. Najbardziej popularnym sposobem doatarcia na zabieg usuwania ciąży jest skorzystanie z własnego środka lokomocji w postaci samochodu. To dobry sposób, ale trzeba pamiętać, że po zabiegu możesz nie móc skorzystać z samochodu przez co najmniej 12 godzin. Jest tak np. w przypadku aborcji chirurgicznej, kiedy pacjentka jest w znieczuleniu ogólnym.
Warto zatem zatroszczyć się o to, żeby mieć przy sobie bliską zaufaną osobę. Może też zdarzyć się, że w takim wypadku kobieta, która zdecydowała pozbyć się niechcianej ciąży będzie musiała przenocować na terenie Czech lub na Słowacji. Co ostatecznie i tak podniesie koszt przedsięwzięcia.

Dlatego warto pomyśleć o transporcie, który organizuje klinika aborcyjna. Zamiar skorzystania z transportu należy zgłosić umawiając termin zabiegu usuwania ciąży. W takim wypadku klinika aborcyjna zapewnia transport w postaci busa, którym kobiety próbujące rozwiązać problem niechcianej ciąży dotrą na miejsce. O komfort przejazdu, dojazdu i powrotu zadba klinika aborcyjna. Pojazd prowadzony jest przez kierowcę doskonale znającego drogi, którymi się porusza. Transport zapewnia pacjentkom dojazd pod same drzwi kliniki aborcyjnej, a co najważniejsze transport obejmuje również powrót pacjentek do domu. Najczęściej taki powrót ma miejsce jeszcze w tym samym dniu.
Oczywiście możesz skorzystać ze środków transportu gwarantowanych przez innych usługodawców z rynku transportowego. Możesz pojechać pociągiem lub skorzystać z usług przewoźnika prywatnego. W takim wypadku zawsze istnieje ryzyko opóźnień. Korzystając z transportu gwarantowanego przez klinikę aborcyjną istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo, że nie zdążysz na czas.

Mając na względzie wszystko, co zostało wyżej napisane, kliniki aborcyjne biorą na siebie ciężar organizacji transportu, dojazdu, przejazdu i co najważniejsze powrotu. Należy pamiętać jednak, że o poinfotmowaniu kliniki aborcyjnej o potrzebach związanych z transportem. Z uwagi na dużą popularność, którą cieszy się zabieg usuwania ciąży przeprowadzany w Czechach i na Słowacji transport może być zorganizowany przez klinikę aborcyjna w kilkudziesięciu miastach polski.

Podsumowując. Dzięki transportowi zorganizowanemu przez klinikę aborcyjną bez trudu docierasz na miejsce. Natomiast po przerwaniu ciąży zorganizowany transport zapewni ci powrót do domu. To bardzo ważne z punktu widzenia komfortu psychicznego. Wiele kobiet nie chce nocować w obcym miejscu po tego rodzaju przeżyciach, dlatego świadomość tego, że wieczorem będzie się w domu, skutecznie redukuje napięcie związane z przewaniem ciąży. Powrót następuje do miejsca zbiórki, z którego udawałaś się do Czech lub na Słowację.

Z całą pewnością większość potencjalnych lub obecnych pacjentek klinik aborcyjnych interesuje koszt transportu.
Mówiąc najprościej każda klinika aborcyjna ma swoje ceny. Zależą one od wielu czynników ale należy się z tym liczyć, że ceny mogą być wyższe lub niższe. Zdarza się, że cena transportu włączana jest do ceny zabiegu usuwania ciąży, bywa jednak kosztem dodatkowym.

Podsumujmy:

klinika aborcyjna zorganizuje transport, przewóz, dojazd i powrót zawsze wtedy, kiedy zostanie o tym odpowiednio wcześnie poinformowana.
przejazd do kliniki ginekologicznej odbywa się w ściśle określonym terminie
żadna pacjentka nie ma obowiązku korzystania z transportu organizowanego przez klinikę aborcyjną
celem zapewnienia pacjentkom wygodnego transportu na miejsce wynika z troski i dbałości o bezpieczeństwo pacjentek.
autobusy i busy dokonujące wykorzystywane do transportu nie są oznaczone, więc pacjentki poruszające się tym środkiem transportu mogą czuć się bezpiecznie i anonimowo.

Zatem na pytanie czy można dokonać aborcji za granicą odpowiedź jest pozytywna, co więcej można tam również komfortowo dotrzeć zapewnionym przez klinikę aborcyjną transportem. Polecamy nasze usługi doradcze i informacyjne. Potrafimy udzielić odpowiedzi na nurtujące pacjentki pytania.